Dextrocin Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Dextrocin Krem cilt üzerinde oluşan yaranlamarda ve iltihaplı yaralardan ötürü oluşacak enfeksiyonlarını azaltmak amacı ile kullanılır.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır

Dextrocin krem, apse için, iltihaplı sivilceler için, kıl kökü iltihabı yaşayanlar için ve çıban için de etkili bir ilaçtır. Eğer ilacın etken maddesi olan Mupirosin’e karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız sağlığınız açısından zararlıdır. Ayrıca bu krem, yara enfeksiyonun tedavisi için de kullanılan bir kremdir.

Dextrocin krem, kullandığınız esnada döküntü, kaşıntı ya da ağrı, şişme gibi durumlar meydana gelirse ilacı kullanmayı bırakmanız ve hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Dextrocin krem, göz ile teması sakıncalı bir kremdir. Eğer gözünüz ile temas ederse gözünüzü hemen bol su ile yıkayınız.

Bebek emziren bir anneyseniz ve Dextrocin krem, uygulama alanlarından biri olarak meme başı çatlağında kullanıyorsanız, bebeğinizi emzirmeden önce göğüs ucunuzu iyice temizlemeniz gerektiğini unutmayınız.  Ayrıca eğer böbrek yetmezliğiniz varsa bu kremi vücudunuzda bulunan çatlamış ya da hasarlı bölgelerin geniş olanlarına uygulamamanız gerekmektedir.

Dextrocin krem, kullanmaya başladıktan sonra 7 gün boyunca istenilen düzeyde bir iyileşme gerçekleşmezse eğer ya da daha kötü durumlar ortaya çıkarsa doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Doktorunuz size ne kadar süre kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Doğru tedavi için bu süreden az veya daha fazla bu kremi kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Pin
Dextrocin Krem Ne İşe Yarar

Dextrocin krem ile tedavi sırasında cildinizde tahrişe sebep olabilecek sert sabun, şampuan ve kimyasal saç boyası, tüy dökücü gibi ürünler kullanmamanız gerekmektedir. Bunun yanında alkollü cilt ürünlerini de kullanmamalısınız. Eğer hamileyseniz ya da emzirme döneminde iseniz doktorunuza danışmadan kremi kullanmanız sağlıklı değildir, doktorunuza danıştıktan sonra kremi doğru uygulamalar ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pek çok cilt problemi için etkili olan ve oldukça şık kullanılan bu kremin ama etken maddesi olan mupirosinin yanında şu maddeler de yer almaktadır;

 • Stearil Alkol
 • Setil Alkol
 • Setostearil Eter
 • Ksantan Gum
 • Fenoksietanol
 • Benzil Alkol
 • Saf Su
 • Likid Parafin

Dextrocin Krem Kullanımı

Dextrocin krem kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken noktaları sizlere maddeler halinde belirtmek istedik. İşte Dextrocin Krem Kullanımı;

 • Bu kreme alerjiniz varsa ya da başka herhangi bir şeye alerjiniz varsa mutlaka doktorunuz ile paylaşmanız gerekmektedir. Çünkü Dextrocin krem,  alerjik durumlara sebep olabilmektedir.
 • Dextrocin krem kullanılmadan önce mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza tıbbi geçmişinizden bahsetmeniz gerekmektedir.
 • Dextrocin krem ihtiyaç duyulduğu takdirde kullanılması gereken bir ilaçtır bunun için doktorunuz ile görüşmeden kullanmanız sağlıklı değildir.
 • Dextrocin krem, anne sütüne geçip geçmediği konusunda net bir bilgi olmadığından dolayı emzirme döneminde iseniz öncelikle doktorunuza danışmalısınız.
 • Eğer böbrek hastalığınız varsa ve Dextrocin krem kullanacaksanız bu durumu da belirtmenizde fayda vardır.
 • Herhangi bir ameliyata girecekseniz ameliyata girmeden önce doktorunuza kullanmış olduğunuz ya da kullanıyor olduğunuz bir krem olan Dextrocin krem’den bahsetmenizde fayda var.
 • Eğer hamileyseniz bu ilacı kullanacaksanız sadece ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanmalısınız.
Pin
Dextrocin Krem Kullanımı

Dextrocin krem, genel olarak akne, sivilce ve uçuk gibi oluşumlar için kullanılan bir kremdir. Bunun yanında deride oluşmuş olan küçük yaralar ya da yanıklar için de kullanılan bir kremdir. Eğer iltihaplı sivilceleriniz varsa bu krem sayesinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Dextrocin krem, kullanılmaya başlanmadan önce mutlaka prospektüsünün okunması gerekmektedir. Eğer bir sorun oluşursa doktorunuza danışınız. Kullanımı için öncelikle sorunlu bölgenin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Temizlediğiniz bölgeyi kuruttuktan sonra kremi kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Sorunlu bölgeye gün içerisinde (genellikle) 3 defa uygulama yapabilirsiniz. İlaç az miktarda ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir. İsterseniz Dextrocin krem sürmüş olduğunuz bölgeye bandaj yapabilirsiniz. Dextrocin krem, kullanımı esnasında iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız bunun için düzenli olarak kremi kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Kendi isteğiniz doğrultusunda iyileştiğini düşünerek kremi kullanmaya ara vermeyiniz ya da bırakmayınız. Çünkü erken bırakırsanız ya da düzenli kullanmazsanız enfeksiyonunuz tekrar edebilir.

Göz, ağız ve burun çevresinde kullanılmaması gereken bir kremdir. Yalnızca cilt üzerinde kullanılan bir krem olduğunu unutmayınız. Bakteriyel enfeksiyonlarınız varsa doktorunuzun tavsiyesi ile  Dextrocin krem kullanabilirsiniz.

Çocuklarda ve Bebeklerde Dextrocin Kullanımı

Pin
Çocuklarda ve Bebeklerde Dextrocin Kullanımı

Çocuklarda ve bebeklerde Dextrocin Krem kullanımı için; bir yaşının üzerinde olan bebekler ve çocuklar için az miktarda kullanılması gereken bir kremdir. Eğer bir yaşından daha küçük bebeğiniz varsa Dextrocin krem kullanılması uygun değildir. Eğer bir yaşın üzerindeki çocuklar ve bebekler için Dextrocin krem kullanılacaksa hassas olan bölgeler yani ağız içi, gözler, kulaklar ve buruna dikkat edilmesi ve kremin temasının engellenmesi gerekmektedir.

Dextrocin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dextrocin Krem setil alkol ve stearil alkol içermektedir. Bu sebepten dolayı cildinize zarar verebilir. Ayrıca bu kremin başka ilaçlar ya da merhemler ile karıştırılması doğru değildir. Bu durum kremin etkisini engelleyebilir.

Pin
Dextrocin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer Dextrocin Krem kullanılırken herhangi bir alerji reaksiyonu meydana gelirse yani döküntü, kaşıntı ya da ağrı, şişme gibi durumlar oluşursa hemen doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekir.

 1. Dextrocin Krem içerisinde bulunan bileşenlerden birine karşı hassasiyetiniz varsa ve bu durum sonucunda alerjik reaksiyon gösterdiyseniz kullanmadan önce bu durumu doktorunuza bildirmeniz sağlığınız açısından önemlidir.
 2. Kremi kullanılırken gözlerinize temas etmemesi gerektiğini unutmayınız.
 3. Bu krem, yiyeceklerle ve içeceklerle kullanılması uygun olmayan bir kremdir.
 4. Hamileyseniz ve bu kremi kullanacaksanız doktorunuza danışmadan kullanmaya başlamayınız.
 5. Emzirme dönemindeyseniz de ve bu kremi kullanacaksanız yine doktorunuza danışmanız önemlidir.
 6. Araç ya da makina kullanıyorsanız bu krem, bu durumunuzu engellemez ya da etkilemez.

Dextrocin Krem Kullananların Yorumları

Dextrocin Krem hakkında ekşi sözlük ve kadınlar klubu sitelerinde oldukça yorum yapılmıştır. Sizlere iyi bilgi vermek adına bu yorumları derleyerek tek bir sayfa üzerinden sizlere sunmak istedik. İşte Dextrocin Krem Kullanıcı yorumları;

 

Pin
Dextrocin Krem Kullananların Yorumları
 1.  “Oldukça faydalı ve evimde her daim bulundurduğum bir krem. Çok ağır bir sorun yaşamıyorsanız yalnızca cilt sorunlarınız varsa etkili bir krem olduğunu söyleyebilirim. Benim kıl kökümde iltihap meydana gelmişti ve bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyordum. Bu problemim için kullandım ve 1 gün içerisinde problemimi çözdü. Sizin de böyle bir probleminiz varsa tavsiye ederim.”
 2.  “Ben de deneyimlerden biriyim. Cildimde kızarıklık ya da kaşıntı gibi herhangi bir yan etki meydana gelmedi. Sivilce problemim için kullanmıştım. Sivilcelerimi çok güzel ve kısa bir süre içerisinde geçirdi. Sonuç olarak bebek gibi bir cildim var şuan şükür. Bir de ben sivilce için doktora gittiğimde iki ilaçla birlikte bu ilacı reçete yazarak vermişti doktorum bunu belirtmek isterim.”
 3.  “Bazı enfeksiyonlar için biraz yetersiz kaldığını gördüm ama ben düzenli kullanmadım belki de ondandır. 10 günden fazla kullanmamanız gerekiyor belirtiyim.”
 4.  “Benim başarılı bulduğum kremler arasında kesinlikle yer aldığını söyleyebilirim. Eğer cildinizde bir enfeksiyon  oluştuysa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben enfeksiyonlar için kullandım. Cildinizdeki bakterileri hızlı bir şekilde öldürüyor ve oldukça etkili bir krem.”
 5.  “Bu krem, antibiyotik içerikli olduğu için iltihaplarım için kullandım. Oldukça başarılı ve hızlı etki eden bir krem olduğunu söyleyebilirim. Doktorum çıban için vermişti ve çıbanım da hızlı bir şekilde geçmişti. Bir de arkadaşım da bu kremi kullanmıştı ve o da iltihaplı sivilceleri için kullanmıştı. Onun da bu sorunu hızlı bir şekilde geçmişti. Tavsiye ederim.”
 6.  “Yan etkisi ben de olmadı. Güzel bir içeriği olan ilaç. Cildimizde yara ya da yanık varsa onun için birebir bir krem. Ayrıca hızlı bir şekilde sonuç veriyor ve bu benim için önemli.”
 7. “Ergenlik çağına yeni adım atmış biri olarak tahmin edersiniz ki en büyük problemim sivilcelerim. Özellikle de iltihaplı sivilcelerim var ve çok sinir oluyorum bu duruma. Hemen doktora gittik ve doktorun tavsiyesi üzerine kullandım bu kremi. Oldukça etkili kısa süre içerisinde hemen etkisini gösterdi.”
 8. ” Bu ilacı seviyorum ve cildimdeki farklı problemler için kullanıyorum. Düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederim.”
 9. “Çalışan bir kadınım. İşyerindeki makinelerden kaynaklı olarak sürekli bazı yerlerimde çizikler ve kesikler oluşuyor. Tavsiye üzerine bu ilacı aldım ve yaralarım hızlı bir şekilde iyileşti.”
 10.  “Bu kremi piercingimde oluşan iltihap araştırma yaparken çevremdekilerden duydum. Kullandım ve oldukça etkili bir krem olduğunu söyleyebilirim.”
 11.  “Vücudum aşırı yağlı ve sırtımda da sürekli sivilceler çıkıyor. Bir de üstüne çıban çıktı. Araştırdım ve bu kremi buldum kullandım ve azaldı.”
 12. ” Ben krem değil pomad versiyonunu kullandım. Herkese göre değişir elbette ama ben çok memnun kaldım. Doktorunuza ya da eczacınıza sorup alabilirsiniz.”

Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Dextrocin krem, cildinizde bulunan iltihapları gidermek için kullanılan antibiyotik içeriğe sahip bir kremdir. Eğer sivilce, çıban, iltihaplı akne, yara, kıl koku iltihabı, enfeksiyon gibi sorunlarınız varsa kullanabileceğiniz bir krem olduğunu söyleyebiliriz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz bunun için de bu ilacın başka bir formu olan dextrocin pomad bulunmaktadır. 15 gr tüpler halinde eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz alıma uygundur. Cilt doktoru ya da aile hekimi Dextrocin Krem reçetesi yazabilmektedir.

Pin
Dextrocin Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Cildimizde bulunan enfeksiyonlar ve sivilceler için oldukça etkili bir antibiyotik ilaçtır. Cilde sürülerek uygulanır. Başka türlü bir kullanıma uygun değildir. Bakteri sebebi ile cilt sorununuz varsa kullanabileceğiniz bir ilaçtır. Bu krem, içinde bulunan etken maddesi %2 oranındadır. Kortizon bulundurmaz. Dengeli ve iyi bir içeriğe sahiptir. Ayrıca içeriğinde bulunan maddelerden kaynaklı olarak yan etki meydana getirmez.

Cilt üzerinde pek çok etkisi ve faydası  bulunmaktadır. Eğer cildinizde bulunan iltihaplar daha büyük iltihaplara dönüşürse bu kremi kullanmanız gerekebilir. Bu krem sayesinde bu hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Yüzde ve ciltte bulunan sivilceler için de önerilen sivilce ilaçları ile birlikte etki gösterir.

Dextrocin Krem Basur İçin Kullanılır Mı?

Dextrocin Krem, basur yani hemoroid sorunu için kullanılması uygun olan bir krem değildir.

Dextrocin Krem Mantar İçin Kullanılır Mı?

Dextrocin Krem, mantar sorunu için kullanılması uygun olan bir krem değildir.

Dectrocin Krem Fiyatı (2021 -2022)

Dextrocin krem fiyatı, 23.17 TL’dir

Dextrocin Krem Zararları

Pin
Dextrocin Krem Zararları

Her ilacın bir ya da birden fazla yan etkisi vardır. Dextrocin Krem de yan etkileri olabilecek bir kremdir. Yan etkilerinden bazıları şunlardır;

 • Kremin uyguladığı bölgede yanma, batma ya da şişme meydana getirebilir.
 • Krem uygulanan bölgede ağrı meydana gelebilir.
 • Nefes alıp verirken güçlük yaşama durumu meydana gelebilir.
 • Yüz bölgesinde şişlik oluşabilir.
 • Bağırsaklarda iltihap oluşumu ve ishal gerçekleşebilir.
 • Karın ağrısı, ateş gibi yan etkiler de meydana getirebilir.

Eğer var olan bir hastalığınız varsa ya da alerjiniz olduğu için herhangi bir yan etki ile karşı karşıya kalırsanız ilacı bırakıp hemen doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca bir nedenden kaynaklı olarak ilacı kullanmaya karar verdiyseniz öncelikle doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından önemli bir kriterdir.

Dextrocin Krem Muadili (Eşdegeri) Kremler

Dextrocin Krem Muadili yani eşdeğeri olan ilaçlardan da size bahsetmek istedik. Merak edenler için işte Dextrocin Krem muadili kremler;

 • Mupiderm Krem ve Pomad
 • Bacoderm Krem ve Pomad
 • Bactroban Krem ve Pomad

Saymış olduğumuz bu ilaçları doktorunuzdan ya da eczacınızdan alacağınız tavsiyeler doğrultusunda kullanmanızı öneririz. Bu kremler, Dextrocin krem muadili olan kremlerdir.

Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Pin
Dextrocin Krem Nerelerde Kullanılır?

Dextrocin Krem geniş kullanım alanına sahip bir kremdir. Dextrocin Krem nerelerde kullanılır sorusuna en iyi cevabı maddeler halinde vereceğimizi düşündük.

 • Eğer cildinizin üzerinde enfeksiyon oluşmuşsa tedaviniz için kullanıma uygun bir kremdir.
 • İltihaplı ve sivilceli akneleriniz varsa bu durumda iltihaplı aknelerinizin kurutulması için kullanabilirsiniz.
 • Herhangi bir darbe ya da kaza sonucu oluşan yaralarınız varsa kesik ve yara tedavisinde kullanabilirsiniz.
 • Ameliyatın ardından oluşan yara ve dikişlerin izleri için etkili bir kremdir.
 • Kıl köklerinizde oluşmuş olan iltihaplara sahipseniz bu durumun tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Çocuklarda vücutlarında oluşmuş olan impetigo yani kırmızı yaralar için kullanılabilir.
 • Cildinizin yenilenmesi için kullanabilirsiniz.

Dextrocin Krem içeriğinde bulunan maddelere karşı bir alerji durumunuz gelişirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuz ile görüşmelisiniz. Ayrıca ilacı kullanmadan önce doktorunuz ile görüşmeniz oluşabilecek yan etkileri engeller.

Dextrocin Krem Hakkında Diğer Merak Edilenler

Dextrocin Krem hakkında merak edilenleri sizler için tek tek soru cevap şeklinde bilgi vermek istedik. İşte o merak edilenler;

 1. Dextrocin Krem, reçetesiz bir şekilde eczaneden alabileceğiniz bir ilaçtır.
 2. Bu krem, antibiyotiktir ve içerisinde kortizon yoktur.
 3. Bu krem, gözde kesinlikle kullanılmaması gereken bir üründür. Göze zarar verir.
 4. Bu krem, pişik için kullanıma uygun bir krem değildir.
 5. Bu krem uçuk için kullanılmaz ve kesinlikle açık yaraya sürülmez.
 6. Bu krem, yanık için kullanılması uygun bir krem değildir. Ayrıca vajina bölgesi ve genital bölge için de kullanımı uygun değildir.
 7. Bu krem, tırnak batması sorunu için etkili bir kremdir. Bunun yanında ciltte oluşan egzama için kullanılabilecek uygun bir krem değildir.
 8. Bu krem, dudaklara uygulanmaz. Eğer dudağınıza uygularsanız istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Örneğin dudağınızda tahrişler olabilir.
 9. Bu kremin, hamilelik döneminde kullanımı konusunda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak hamilelik döneminde de doktor kontrolü ile kullanılması gereken bir ilaçtır. Eğer doktorunuza danışmadan kullanmaya başlarsanız, oluşabilecek yan etki durumunda tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebepten dolayı doktorunuzun bilgisi dışında kremi kullanmanız önerilmemektedir.

Dextrocin Pomad Ne İşe Yarar?

Pin
Dextrocin Pomad Ne İşe Yarar?

Dextrocin Krem ile Dextrocin Pomad arasında bazı farklar vardır ancak ikisinin de etken maddesi aynıdır.

Dextrocin Krem, genel olarak daha yüzeysel cilt problemleri üzerinde etkili bir kremdir. Bu problemler; sivilce, iltihap, yara, enfeksiyon, kesik gibi durumlar olabilir. Bu durumlar için kullanıma uygun bir kremdir. Bu ilacın krem formu daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı da kullanan kişilerde genel olarak herhangi bir yan etki meydana getirmez. Bunun yanında cildinizin renk tonunu eşitlemek ya da daha bebeksi, parlak bir cilde sahip olmak için de bu ilacı kullanabilirsiniz.

Dextrocin Pomad da ise; yapısı sebebi ile cildin alt tabakalarında meydana gelen problemlerin giderilmesi için kullanılabilecek uygun içeriğe sahip bir kremdir. Formu yağlı ve yoğundur. Yağlı ve yoğun bir formu olmasından dolayı derinin altına kolay bir şekilde nüfuz edebilmektedir.

Yoğun ve etkili bir forma sahip olmasından sebeple kullanımı esnasında çok nadir de olsa bazı yan etkiler meydana getirebilmektedir. Bunun yanında sivilce problemleri için kullanılması önerilen bir krem değildir. Çünkü vücuttaki yağ oranının artmasına sebep olmaktadır. Bu durum sonucunda da yine sivilcelerde artış meydana getirebilmektedir.

Bu makalemizde sizlere dextrocin krem hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Krem prospektüsü hakkında bilgi almak için Buraya tıklayıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Youtube de Dextrocin Krem hakkında videolu anlatımıda sizler için bırakıyorum.

YouTube video

Dikkatinizi Çekebilir: Cilt üzerindeki egzama vb. durumlara karşı kulanılan Dermovate Krem adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Dextrocin Krem Ne için Kullanılır?

Bakterilerin çoğalmasını öneleyen dectrocin krem çıban, hasar görmüş deformeler sonucu oluşan yırtıklar, abse ve iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanılır.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar?

Dextrocin Krem yara ve iltikaplanlarmardan ötürü oluşan bakterilerin çoğalmasını engellemek amacı ile kullanılır.

Dextrocin Krem %2 15 Gr. Fiyatı

Dextrocin krem 2021 kasım ayı güncel fiyatı 23.17 TL olarak satışa sunulmuştur.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Genital bölgerelerde oluşan özellikle kıl kökü iltihaplanmasından ötürü dextrocin krem vajinaya sürülebilir. Ancak bu uygulamayı doktor tavsiyesi ile vajınanın iç kısmına sürmeden dikkatli şekilde kullanmak gerekmektedir.

5/5 - (1 vote)
“Dextrocin Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?” üzerine 3 yorum
 1. Çok faydasını gördüm yazınızın. Sizlerden ricam tüm kremleri bu sekılde makale olarak bızlere yazın lutfen ellerinize saglık agrisivar.com

  Yanıtla
Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casinositeleri.uk.com deneme bonusu veren siteler 1xbet süperbetin giriş - footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler